"Мектепке жол-сіздің күнделікті маршрутыңыз"

03.04.2023

Оқушылардың жол ережесі туралы білімдерін тереңдету мақсатында. Балалардың жол қозғалысы ережелері саласындағы білімдерін жандандыру, зейінін, тапқырлығын дамыту. Балалардың жол-көлік жарақаттануының алдын алу мақсатында көшеде, жолда оқушылардың мінез-құлқының негізгі ережелерін орындау дағдыларын тәрбиелеу үшін біздің мектепте келесі сынып сағаттары өткізілді: 2-сынып "Мектепке жол-сіздің күнделікті маршрутыңыз", 3-4 - сынып "Сіз-велосипедшісіз"

Кішкентай кезінен бастап қартайғанға дейін адамдар троллейбуспен, автобуспен, көлікпен жүреді, көшеден өтіп, тас жолды пайдаланады. Олар не жүргізуші, не жолаушы, не жаяу жүргінші болады. Демек, олар өмір бойы, күн сайын, сағат сайын, минут сайын тәртіпті жүргізуші, тәртіпті жолаушы, тәртіпті жаяу жүргінші деп аталу құқығына емтихан тапсырады. Сондықтан біздің сынып сағаттары қажет және маңызды.

Сабақтар ойын түрінде өтті, балалар жол қозғалысы ережелері туралы білімдерін тереңдете түсті. Сабақтар балаларға өте ұнады, мақсаттарға қол жеткізілді.